Sağır Yüzey Kaplama Sistemleri - Adil Cephe Sistemleri

İçeriğe git

Ana menü:

Ne Yaparız
Alüminyum Kompozit Levha
Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş “yangına dayanıklı, tutuşmaz” özellikli alüminyum kompozit levha ile yapılan kaplama çeşididir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır. Solid, metalik, simli (sparkling), doğal taş ve ahşap desenli renk seçenekleri mevcuttur.
Kompozit levha kaplama arkasına, duvar önüne, taş yünü ve buhar dengeleyici uygulaması ile ısı yalıtımı sağlanmaktadır.

Taş Kaplama
Doğası gereği sert ve dayanıklı olan taşlar, gerek estetik açıdan gerek sunduğu avantajlar nedeniyle bazı projelerde tercih edilen cephe kaplamalarıdır. Darbeye dayanıklı, su geçirmez ve dış etkenlere dayanıklı olması, cephe kaplama malzemesi seçimi aşamasında öne çıkmasını sağlar. Bu taşlar, doğal haliyle granit ya da mermer olabileceği gibi doğal renklerde üretilen Terracotta ya da farklı renk ve desenlerde yine fabrika ortamlarında üretilen seramikler de olabilir.
Sağır cephelerde izolasyon aşaması sağlandıktan sonra özel profillerle yapılan taşıyıcılara özel tutucularla monte edilir. Ebatları tasarımcı tarafından istendiği şekilde ayarlanabilir, statik olarak hesapları buna göre yapılır ve tasarımcının isteğine bağlı olarak levhalar arasında fugalar yaratılarak cephe zenginliği sağlanabilir.

Kompakt Laminant Kaplama
Kompakt Laminat Alt Konstrüksiyon Sistemi, bina dış kabuğuna estetik bir görünüm kazandıran Kikern kompakt laminat plakaların, binaya güvenli bir şekilde monte edilmesini sağlayan alüminyum profillerden oluşmaktadır. Havalandırmalı CLS Kompakt Laminat Alt Konstrüksiyon Sistemi ile bina nefes alacak şekilde kaplanır, yağmur suyunun içeri girmesi minimize edilir ve kondenzasyon suyunun kolaylıkla atılımı sağlanır. Farklı uygulama biçimlerine olanak veren CLS alt konstrüksiyon sistemi ile kompakt laminat kullanarak cephelerde farklı ve yeni görünümler elde etmek mümkün olmaktadır.

Bütünde gizli detaylar ;
  • Düşük alüminyum tüketimi
  • Hızlı ve kolay montaj
  • Farklı uygulama seçenekleri
  • 6 mm ve 8 mm kalınlığında kompakt laminat ile kullanım
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön